Motivace a osobní příklad

Motivace a osobní příklad

Jak se co nejrychleji dostat ve své vysněné kariéře tam, kam chceme? Každý máme jiné limity, jiné potřeby, jiná přání, ale všichni chceme být spokojeni.
Děláme-li práci, která nás baví, dokážeme toto nadšení přenášet i na své kolegy, podřízené, nadřízené? Nemusíme být extroverti, abychom juchali, či se chlubili výsledky své práce. Stačí citlivě sledovat a vnímat potřeby kolegů.
„Co nejdříve si za sebe vychovej náhradu, staň se na své pozici postradatelný/ná a porosteš.“
Toto je věta, která by měla být heslem všech, kdo chtějí chodit NEJEN do práce, ale za svými kolegy, za úspěchem a v nemalé míře i za zábavou. Proč? Protože v sobě obsahuje přinejmenším tři principy úspěchu. Za prvé učení sebe sama, za druhé velkorysost při předání svých zkušeností druhým a za třetí rozvoj, tvorbu nových aktivit.
Zapomeňme na strach z konkurence ve své firmě. Nebojme se o místo. Je smysluplné pomáhat v rozvoji druhým.
Víme o svých podřízených, jaké mají své pracovní vize, přání? Opravdu? Víme, jak s nimi pracovat?
Co myslíte, že je lepší? Koupit jim školení, teambuilding, nebo ukrojit kousek ze svého času, podělit se o své zkušenosti a promluvit s nimi chvíli bez hodnocení, zadávání úkolů… Vždyť stačí pár vět.
Ano, už slyším vaše reakce – nemám čas na svou práci, natož si chodit povídat s lidmi. Na to máme happenies manažery apod. Někdy stačí 5 minut, kdy změníte trasu, kterou obvykle jdete do kanceláře, na své pracoviště a díky tomu potkáte své kolegy.
Věřte mně, funguje to.
Ovšem paradoxně ještě existuje spousta firem, kdy se zaměstnanci těší na to, že své nadřízené neuvidí, není lepší mít takové zaměstnance, kteří se na Vás budou těšit? Kam patříte Vy?

PBNapsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *